5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 coverMDW3

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak podaje Wikipedia, wolontariat jest dobrowolną, bezpłatną, świadomą pracą na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczającą poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Kim dla nas są nasi wolontariusze? Są osobami, które otwierają swe serca na tych, którzy obecności drugiego człowieka bardzo potrzebują. Nasza wdzięczność dla wolontariuszy jest przeogromna i w tym dniu chcemy światła reflektorów skierować na tych, którzy są filarami Stowarzyszenia.

Sposobów na zaangażowanie w Stowarzyszenie jest wiele. Wolontariusze odwiedzają naszych podopiecznych i nadają im życiu blask. Doceniamy pracę prowadzących zajęcia, bo poszerzają perspektywę, pokazują, że można się rozwijać na wielu płaszczyznach. Dziękujemy za przyprowadzanie seniorów na spotkania, dzwonienie do nich z pytaniem jak się mają. Nieocenione jest robienie zdjęć na spotkaniach i pomoc z plikami graficznymi. Jesteśmy wdzięczni za porządkowanie plików, wypisywanie listów i pomoc w noszeniu krzeseł.
Dziękujemy! To jedno proste słowo niesie ze sobą wiele. Za dobro, za czas, za entuzjazm. Dziękujemy Wam :)

"Aby istnieć trzeba uczestniczyć" Antoine Saint-Exupéry

Jesteście bardzo wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumiecie sens i potrzebę wolontariatu. Dzieląc się swoim wolnym czasem, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar. Potraficie bezinteresownie
i z dużym zaangażowaniem pomagać innym. Sprawiacie, że ich życie jest lepsze. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą nasz największy szacunek.

Dziękuję, że angażujecie się w działalność Stowarzyszenia, które dzięki Wam istnieje.
Drodzy Wolontariusze, z okazji Waszego święta życzę Wam jak najwięcej zdrowia i szczęścia. Niech Wasze zaangażowanie dostarcza mnóstwo satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie motywuje Was do dalszego działania.

Joanna Mielczarek
Dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich