Akcja „Senior dla innych” – spotkania, które łączą…

"Senior dla innych"

Dnia 14 grudnia odbyło się czwarte i ostatnie w tym roku spotkanie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego.
Do tej pory Podopieczni mbU i wolontariusze mieli okazję poprowadzić dla tamtejszych Seniorów warsztaty i spotkania, które miały na celu bliższe poznanie środowiska Domów Pomocy Społecznej, zaktywizowanie grupy oraz integrację.
W ramach tej akcji mieliśmy takie spotkanie jak:
- Kartki Świąteczne ( 23.11.2017), na którym tworzyliśmy piękne kartki, po czym adresowaliśmy je i wysyłaliśmy z pięknymi życzeniami.
- Ozdoby choinkowe (1 grudnia), na którym każdy mógł puścić wodzę fantazji i   przy pomocy kolorowych cekinów ozdobić styropianowe bombki , które mieniły się gdy się je lekko poruszyło. 
- Lukrowanie pierników (7 grudnia), oj jakie to było pyszne i słodkie spotkanie.  Przy pomocy artykułów cukrowniczych Seniorzy ozdobili pierniki w kształcie serca, renifera, gwiazdki i wiele innych kształtów nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście część pierników nawet tych nie ozdobionych została wypróbowana:)
- Podsumowujące spotkanie z Akcji „Senior dla innych”było wyjątkowe - ubieranie choinki (14 grudnia). Zamówiona żywa choinka była ubierana w ozdoby zrobione przez Seniorów, następnie wszyscy zasiedli do stołu, złożyli sobie życzenia i zajadali słodkości.  
Nowy folder 4
Podopieczni jak i Seniorzy nawiązali bliższy kontakt. W przyszłym roku planujemy kontynuację spotkań. Serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie wolontariuszy podczas wszystkich spotkań!
Spotkanie w ramach akcji "Senior dla innych" było częścią  projektu „Pomocna dłoń” współfinansowanego
ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Poznania
przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.