Niesamowity kalendarz "Łączymy pokolenia". Już jest!

#ŁączymyPokolenia to akcja charytatywna, która ma zbliżyć do siebie ludzi w różnym wieku, szczególnie w tak wyjątkowym czasie jak święta. Przełamując temat tabu i otwarcie mówiąc o tym zjawisku, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich chce poprawić komfort życia osób starszych.

wszystkie3Z inicjatywy Jakuba Kucnera powstał kalendarz z udziałem gwiazd: Joanny Krupy, Małgorzaty Sochy, Hanny Lis, Jagi Hupało, Elżbiety Romanowskiej, Łukasza Jemioła, Marcina Cejrowskiego, Omeny Mensah, Justyny Śliwowskiej, Radosława Mroza, Pauliny Maziarz, Magdaleny Bieńkowskiej, Pauliny Gałązki oraz seniorów - podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia. Osoby znane ze świata mediów i seniorzy ze Stowarzyszenia stanęli wspólnie przed obiektywem Wojciecha Buczyńskiego.

- W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na problem samotności i aktywizować ludzi do przeciwdziałania temu zjawisku. Nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka, jak potoczą się nasze losy i jak przyjdzie nam spędzić ostatnie lata a święta to bardzo wyjątkowy czas, kiedy nikt nie powinien być sam. - mówi Urszula Rogala, współorganizator, rzecznik projektu oraz wolontariusz Stowarzyszenia.

Wspólne spotkanie przy wigilijnym stole w ramach akcji #PodarujWigilię pozwala wprowadzić “normalność” w życie samotnych osób starszych oraz stworzyć atmosferę prawdziwych świąt bez względu na bariery międzypokoleniowe. Dzięki darczyńcom oraz pracy wolontariuszy jest to możliwe każdego roku.

Pierwsze 400 osób, które wpłacą na konto Stowarzyszenia (konto w Banku BZ WBK: 51 1090 1043 0000 0001 3263 9964) minimum 100 zł w ramach akcji świątecznej, z dopiskiem ŁączymyPokolenia otrzyma w prezencie kalendarz. Tak niewiele trzeba, aby zmienić życie drugiego człowieka na lepsze. 

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Urszula Rogala
Współorganizator i Rzecznik projektu
tel. 791 132 111
e-mail: urogala@malibracia.org.pl