Aktualności

Drodzy! Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało ostateczne wyniki tegorocznej akcji 1%, zatem już oficjalnie dziękujemy za Wasze wsparcie, które pozwala nam odmieniać życie setek seniorów.Przekazany nam w tym roku 1% wspiera  działanie Telefonu Zaufania, który dociera do seniorów w całej Polsce! Telefon Zaufania przynosi im wsparcie. Po...

czytaj więcej

Jak dobrze móc wyjechać z miasta, słuchać śpiewu ptaków, posiedzieć w cieniu parkowych drzew, posłuchać gry na pianinie i razem z innymi cieszyć się z wakacji. Podopieczni Stowarzyszenia mali bracia ubogich mieli taką okazję w dniach od 15 do 18 września. To wtedy wybrali się na długo wyczekiwany wyjazd do oddalonego o 30 km od Lublina Nałęczowa. Zapraszamy do lektury relacji.

czytaj więcej

Ostatnie spotkanie środowe było okazją do poznania bardzo ciekawego miejsca na mapie Lublina. Nasi podopieczni oraz wolontariusze gościli w murach Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie uśmiechnięty piekarz Franek oraz legendarna Esterka opowiedzieli nam o jednym z najbardziej znanych lubelskich specjałów – cebularzu i zaprosili do wspólnego wypieku cebularza. Zapraszamy do lektury relacji wolontariuszki Katarzyny Jęczeń.

czytaj więcej

Wierszyki z dzieciństwa, których nasze podopieczne uczyły babcie, rymowanki znane ze szkoły, wiersze pisane przez bliskich i znajomych oraz utwory napisane przez znanych i lubianych poetów. Takie utwory poetyckie były recytowane przez naszych podopiecznych oraz wolontariuszy na ostatnim spotkaniu środowym.

czytaj więcej

Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali wyprawy na łono przyrody, aby pospacerować po parku, posłuchać śpiewu ptaków, zjeść kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem, a przede wszystkim spędzić wspólnie czas razem z innymi podopiecznymi oraz wolontariuszami tak chętnie pomagającymi podczas wycieczki.  W końcu nadszedł dzień wyjazdu, wtorek 14 sierpnia i...

czytaj więcej