Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Lublinie

5 grudnia to dzień wyjątkowy dla wolontariuszy. Ich święto, dzień w którym chcieliśmy w szczególny sposób podziękować osobom, które na co dzień ofiarowują swój czas aby nieść radość samotnym i osamotnionym osobom starszym. To wolontariusze odwiedzają osoby starsze w ich domach, są obok i sprawiają, że samotne osoby starsze czują się lepiej i na ich twarzach pojawia się uśmiech. Jednak równie ważny jest uśmiech wolontariuszy, dlatego pragnęliśmy dać im chwilę radości w ich dniu. Relację ze spotkania przygotowała wolontariuszka Ewelina Beń.

24819247 1594586267289834 1229035471 oWczorajszy dzień był wyjątkowy dla lubelskich wolontariuszy Stowarzyszenia ,,mali bracia Ubogich”. To właśnie 5 grudnia wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wybraliśmy się na kręgle i pizze do Tarasów Zamkowych w Lublinie, by razem świętować ten niezwykły dzień.

Wspólna gra to nie tylko rywalizacja ale przede wszystkim piękny czas integracji pomiędzy wolontariuszami. W trakcie rozgrywki można było zauważyć mnóstwo uśmiechniętych twarzy i posłuchać dyskusji na różne tematy. Okazało się, że wiele osób nie grało jeszcze w kręgle i właśnie dzisiaj mieli okazję spróbować takiej formy relaksu, która bardzo im się spodobała.

Po zakończeniu rozgrywki wolontariusze grupowo zasiedli do stołu by posilić się. Przy wspólnej pizzy mogliśmy wymienić się naszymi doświadczeniami związanymi ze Stowarzyszeniem, podopiecznymi ale też- tak po prostu lepiej się poznać. Na koniec spotkania  koordynatorka - Urszula Kępczyk z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wręczyła nam upominki - piękne notesy w kolorach Stowarzyszenia. Wszystkim wolontariuszom było bardzo miło, że zostali docenieni w taki sposób.

MDW3

Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci lubelskich wolontariuszy. Dziękujemy naszej koordynatorce za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania, spędziliśmy świetny czas i nabraliśmy sił by dalej pomagać naszym kochanym seniorom!