Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Poznaniu

Dzięki Wam istniejemy! 

24956651 165334224212652 1928777540 oWtorkowe spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego dnia Wolontariusza już za nami.

Spotkanie odbyło się w klubie bilardowym „Zakręcona bila” dnia 5 grudnia o godz. 17:00. Na spotkanie przybyli zarówno młodzi wolontariusze jak i starsi.

Na początku spotkania złożyliśmy życzenia wszystkim wolontariuszom, podziękowaliśmy za dotychczasowy trud i wsparcie w ramach ich pracy ale również daliśmy im ponownie do zrozumienia, że wolontariusze są naszym filarem i bez nich, nie było by nas!

W tym roku postanowiliśmy odznaczyć wolontariuszy w trzech kategoriach. W pierwszej kategorii wyznaczyliśmy dwóch wolontariuszy najstarszym wiekiem Pana Stanisława i Panią Lucynkę, którzy oprócz regularnych odwiedzin wspierają nas i seniorów na co dzień .

W drugiej kategorii nagrodziliśmy najmłodszych wolontariuszy Olę i Franka, którzy mimo, że nie mogą jeszcze odwiedzać wykazują się dojrzałością, odpowiedzialnością i ogromnym zaangażowaniem zarówno wobec podopiecznych jak i naszej instytucji.

W trzeciej kategorii – dobry wolontariat, wolontariat towarzyszący wyróżniliśmy aż 7 osób. Oprócz dyplomu i upominku wolontariusze w tej kategorii otrzymali indywidualny list od swoich podopiecznych, którzy napisali jak ważne są ich odwiedziny i jak bardzo ich przyjaźń wpłynęła na życie podopiecznych. W tej kategorii dziękujemy Kasi, Edycie, Weronice, Kamili, Wojtkowi, Marii oraz Barbarze. Oprócz indywidualnych odwiedzin wolontariusze wspierają innych podopiecznych oraz pomagają w większych akcjach na co dzień. 

Po złożonych życzeniach zaczęliśmy się bawić. Mieszając się w grupach wolontariusze wspierali się w nauce i w grze w bilard i darta. 

Impreza była udana. A my jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za to, że JESTEŚCIE!

 

Dzien wolontraiusza