Wigilijne spotkanie w Poznaniu

Wigilia wśród najbliższych przyjaciół.

mdf 5To był wyjątkowy dzień. Frekwencja dopisała. Podopiecznych i wolontariuszy przyszło więcej niż początkowo się spodziewaliśmy, ale dla nikogo nie zabrakło miejsca przy wspólnym stole. To w końcu Wigilia.
Choć do tej kalendarzowej został jeszcze tydzień, my spotkaliśmy się już dziś. O godzinie 14, w pewnej miłej restauracji na wspólnej Wigilii spotkali się podopieczni – ci, dla których funkcjonujemy i wolontariusze – ci, bez których funkcjonować byśmy nie mogli.

 

Zanim przełamaliśmy się opłatkiem, głos zabrała pani Bolesława Retecka, prezes Stowarzyszenia w Poznaniu i nasi goście – pan Jędrzej Solarski – Zastępca Prezydenta oraz pan Zdzisław Szkutnik, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów. Po części oficjalnej przyszedł czas na tę mniej formalną i dla wielu niezwykle poruszającą – opłatkowe składnie życzeń. Pojawiły się łzy wzruszenia, ale była i radość. Radość z tego, że jesteśmy razem i że mamy dla siebie czas.
Podczas obiadu czas umilali nam muzycy, którzy wykonali wiązankę amerykańskich przebojów świątecznych i to na co najbardziej czekali seniorzy – nasze tradycyjne, polskie kolędy, które odśpiewaliśmy wszyscy razem. Kiedy wydawało się, że to już koniec, a muzycy za chwilę zwiną kable i schowają instrumenty, na odwagę zebrała się pani Teresa, nasza podopieczna z DPS, która poprosiła o mikrofon i zaśpiewała nam wszystkim jedną kolędę i jedną pieśń, być może nie świąteczną, ale równie piękną.
Jeżeli święta, to i prezenty. I tych nie zabrakło podczas naszego spotkania. Na nie przyszedł czas na koniec - obdarowani zostali i podopieczni i wolontariusze, którzy w doskonałych nastrojach rozeszli się do domów.

Relacja: Wolontariusz Maciej Grochowski

mdf 276

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie, zespołowi Gentle Swing za to, że tak pięknie umilali nam czas gając i śpiewając oraz wszystkim wolontariuszom, których praca jest na wagę złota.Zapraszamy do naszej galerii.

 

Spotkanie wigilijne, oraz podarunki dla podopiecznych zorganizowane były dzięki Akcji Świątecznej oraz ze środków pozyskanych
z projektu „Starość nie musi być taka samotna” współfinansowanego 
ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.